КУРСАНТИ ІНСТИТУТУ
– ПЕРЕМОЖЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО ХАКАТОНУ З КІБЕРЗАХИСТУ

Команди ІСЗЗІ КПІ ім.Ігоря Сікорського вибороли перше та третє місця в Національному хакатоні з кіберзахисту, який відповідав формату проведення змагань НАТО TIDE Hackathon. Захід проводився з 15 до 19 листопада, організовували Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України спільно з Stratcom Ukraine.

Так, команда під назвою Code Defenders у складі аспіранта Івана ГОРНІЙЧУКА та курсантів 5 курсу, що навчаються за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки Дмитра НАГОРНОГО та Михайла БОЛЮХА, вибороли перше місце у завданні з добування, оброблення, аналізу і відображення інформації з відкритих джерел (OSINT) для виявлення та запобігання кібератакам і кіберінцидентам. Це завдання вимагало удосконалити наявну або запропонувати нову інформаційну технологію для добування (збору), оброблення, аналізу та відображення інформації з відкритих джерел (мережі Інтернет, соціальних мереж тощо) для виявлення, розслідування та прогнозування кібератак і кіберінцидентів.

Також команда Code Defenders обрана фахівцями НАТО для проходження навчання з кібербезпеки.

Команда під назвою STK у складі старшого викладача спеціальної кафедри №1 Андрія ДІВІЦЬКОГО та курсантів 4 курсу, що навчаються за спеціальністю 125 Кібербезпека Антона ТИХОПЛАВА та Юрія КУЗЬМЕНКА, виборола третє місце у завданні з кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури, яке вимагало розробити архітектурні рішення для системи інформаційної безпеки об’єкта критичної інформаційної інфраструктури об’єкта критичної інфраструктури.

Учасники хакатону змагалися в одному з трьох типів завдань: з моделювання, яка передбачала розробку інноваційних методів, засобів візуалізації, архітектурних моделей або прийомів під задану бізнес-ситуацію; програмування, що стосувалася конкретної бізнес-ситуації, та що випливала з попередньої задачі на моделювання і передбачала розробку новітніх рішень на базі програмного або апаратного забезпечення та комбінованого змагання, яке поєднало задачі з моделювання та програмування.

Всього у заході взяли участь 16 команд – представників суб’єктів національної безпеки і оборони, операторів критичної інфраструктури та закладів вищої освіти.

Вітаємо наших переможців та бажаємо невпинних подальших перемог!