ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
ХХІ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

Кожного року, 9 листопада, в день вшанування  пам’яті Преподобного Нестора Літописця в Україні відзначають День української писемності та мови.

В цей день традиційно відбувається Радіодиктант національної єдності, до написання якого долучився особовий склад Інституту разом з Науково-технічною бібліотекою ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” на платформі Zoom.

Текст цьогорічного 21-го Радіодиктанту написав і зачитав український письменник Юрій АНДРУХОВИЧ.

Ця подія є наймасштабнішим флешмобом із популяризації української мови та грамотності, яка демонструє солідарність всіх, хто любить і шанує рідне слово та прагне зберегти українську мову. Єднаймося навколо мови!

Також напередодні свята на тематичному занятті доцент кафедри української мови, літератури та культури факультету лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського, к.філол.н., доцент Сергій ДЕНИСЮК розповів студентам Інституту про історію виникнення письма, розвиток писемності Київської Русі, історію свята.

Протягом століть українська мова, так само, як і її носій – український народ – зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї досі не припиняються.

Отже варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Українська мова мила, ніжна, барвиста, неповторна, солов’їна, велична, дзвінка, незнищенна. Нею варто розмовляти, писати, пишатися, адже українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.