ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА: БІЛЬ, ПОДВИГ, ПАМ’ЯТЬ

35 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Пам’ять про трагедію і безмежна повага ліквідаторам аварії – мала частка шани і вдячності їхньому героїзму та самовідданості!

До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи співробітники Інституту – учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції Сергій БУР’ЯН, Лев САКОВИЧ та Олексій СТАХЕЄВ нагороджені пам’ятними медалями від Голови Держспецзв’язку підполковника Юрія ЩИГОЛЯ. Слова подяки за їх безцінний подвиг від імені особового складу висловив начальник Інституту полковник Олександр ПУЧКОВ.

Також з метою підвищення обізнаності молоді про аварію на Чорнобильській АЕС, вшанування пам’яті жертв цієї катастрофи, вшанування ліквідаторів наслідків аварії та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в Інституті відбулись інформаційні просвітницькі заходи.

Науковий співробітник Національного музею “Чорнобиль”, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Сергій БАБАКОВ розповів курсантам Інституту про причини аварії та дії робітників станції в цей день, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, показав експонати Музею. Дякуємо спікеру за цікаву розповідь, за урок історії.

Колекція Музею: документи, фотографії, спеціальні прилади, історичні реліквії із Чорнобильської зони відчуження та інші унікальні експонати, демонструє масштаби цієї радіоекологічної катастрофи, екологічні, соціальні, економічні і гуманітарні наслідки, заподіяні аварією. Численні матеріали свідчать про героїчні дії ліквідаторів, які рятували Землю від страшного лиха, не шкодуючи свого здоров’я і життя.

Низький уклін та вдячність ліквідаторам наслідків Чорнобильської аварії! Глибока шана пам’яті людей, які загинули внаслідок цієї катастрофи.