Сім років тому, 18 лютого 2015 року, завершились бої за Дебальцівський плацдарм – одне з найбільших зіткнень на Донбасі. З нагоди пам’ятної дати курсанти Інституту долучились до заходу, що проводив до 7-ї річниці оборони Дебальцевого Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Відбулось інтерв’ю з лікарем Олександром ДАНИЛЮКОМ, експертом з питань екстреної медичної допомоги, а в 2015 році військовим хірургом у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України, що проводив завідувач відділу просвітницьких проєктів Музею Дмитро ГАЙНЕТДІНОВ.

Курсанти Інституту – майбутні захисники України почули відверту розповідь Олександра ДАНИЛЮКА про те, як у лютому 2015 року він разом із побратимами надавав допомогу пораненим в оточенні під Дебальцевим, які складні хірургічні операції доводилося робити в бліндажі, під ворожим вогнем та в умовах гострої нестачі медичних засобів. Про пережите в ті дні він написав книгу “Ті, що стомилися боятися”. Наша шана і вдячність Олександру за відданість справі! Дякуємо Дмитру за цікавий та важливий захід!

Українські воїни, які боролися і захищали кожен метр своєї рідної землі, назавжди залишаться у нашій пам’яті і серцях як взірець бездоганного виконання військового обов’язку, мужності, героїзму і відданості Батьківщині. У цей складний для країни час вони є прикладом для молодого покоління захисників України.

Слава Україні! Героям слава!