15 ЛИПНЯ
– ДЕНЬ УКРАЇНСЬКИХ МИРОТВОРЦІВ

15 липня відзначається День українських миротворців. Дата встановлена постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року. Саме цього дня у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки. За ці роки українські військовослужбовці взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у багатьох країнах – Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго тощо.

В Інституті з нагоди пам’ятного дня, за зразкове виконання службових обов’язків і професіоналізм, офіцер Інституту – учасник миротворчої місії полковник Віктор НЕКРУТЕНКО отримав Грамоту від начальника Інституту полковника Олександра ПУЧКОВА.

Полковник НЕКРУТЕНКО під час багатонаціональної миротворчої операції у Боснії і Герцеговині, був командиром окремого взводу зв’язку 240 окремого спеціального батальйону ЗС України під керівництвом НАТО – Сили втілення, ІФОР (Implementation Force, IFOR), що мала річний мандат з 20 грудня 1995 по 20 грудня 1996 року під кодовою назвою «Операція «Спільні зусилля» (Operation Joint Endeavour). Свій бойовий досвід Віктор Ілліч передає курсантам Інституту, виконуючи службові обов’язки на посаді заступника завідувача спеціальної кафедри № 2.

Також для вшанування мужності і звитяги українських миротворців, збереження пам’яті героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту, з курсантами Інституту проведено виховну годину про участь українських воїнів у миротворчих місіях.

Наша шана, повага та низький уклін українським воїнам-миротворцям за відданість присязі, мужність і героїзм, проявлені в боротьбі за мир!