НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
“ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ ТА КІБЕРБЕЗПЕКА: НОВІ ВИКЛИКИ, НОВІ ЗАВДАННЯ”

18-19 листопада 2020 року в Інституті проведено науково-практичну конференцію “Інформаційно-телекомунікаційні системи і технології та кібербезпека: нові виклики, нові завдання” (он-лайн режим).

У роботі конференції взяли участь фахівці у сфері кібербезпеки, телекомунікацій, ІТ-технологій та інформаційної безпеки. Зокрема, конференція об’єднала вчених дванадцяти провідних закладів вищої освіти і наукових установ, представників депутатського корпусу, керівників Держспецзв’язку та інших структур – суб’єктів національної системи кібербезпеки України, а також представників громадського суспільства.

Голова Держспецзв’язку Юрій ЩИГОЛЬ у вітальному слові наголосив на важливості проведення науково-практичної конференції для обговорення питань розвитку теорії і практики забезпечення аспектів національної безпеки, визначення кола проблем в умовах сьогодення та шляхів їх вирішення. Відзначив провідну роль наукового супроводу та наукових досліджень у вирішенні стратегічних питань кібербезпеки в Україні.

Народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр ФЕДІЄНКО у своєму виступі окреслив актуальні питання кіберзагроз в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусною інфекцією  SARS-CoV-2. У своїй доповіді заступник Голови Держспецзв’язку, доктор технічних наук, професор Олександр ПОТІЙ представив організаційно-технічну модель кіберзахисту України. Нормативно-правові аспекти підготовки фахівців у сфері кібербезпеки були висвітлені у виступі заступника Голови Держспецзв’язку, доктора юридичних наук, професора Володимира ТРОФИМЕНКА.

На конференції також були представлені наукові доповіді керівників випускових кафедр, які очолюють наукові школи, наукових та науково-педагогічних працівників Інституту.

Робота конференції відбулась за такими напрямами: “Актуальні проблеми кібербезпеки та кіберзахисту”; “Актуальні  питання військового управління та застосування підрозділів урядового зв’язку”; “Напрямки розвитку спеціальних телекомунікаційних систем”; “Перспективні напрями розвитку комунікаційних систем та технологій”; “Перспективні комп’ютерні технології в сфері кібербезпеки та кіберзахисту”. Підсумок заходу – видано збірник матеріалів науково-практичної конференції.

Начальник Інституту Олександр ПУЧКОВ подякував учасникам конференції за конструктивний діалог, змістовну роботу наукового зібрання та побажав нових наукових досягнень та вагомих здобутків на благо України!