ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!

Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання молоді є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації та до її захисників.

09 лютого 2020 року особовий склад Інституту віддав данину пам’яті загиблим військовослужбовцям Збройних Сил України у Меморіальному комплексі «Зала пам’яті», розташованому на території Міністерства оборони України.

Цього дня перестали битися серця 32 мужніх воїнів, які героїчно захищали Батьківщину на сході України. На честь кожного лунав Дзвін пам’яті.

Серед загиблих цього дня і полковник Ігор ПАВЛОВ. 09 лютого 2015 року він виконував бойове завдання, і його група зв’язку потрапила у ворожу засідку поблизу села Логвинове Донецької області. Під час бою полковник Ігор Павлов та ще четверо воїнів-зв’язківців загинули.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», полковник ПАВЛОВ І.М. нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Ігор ПАВЛОВ був мужнім офіцером та справжнім патріотом України,  яскравим представником військової еліти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Учасниками сьогоднішнього меморіального заходу стали дружина та донька загиблого Героя – Альона ПАВЛОВА, курсантка нашого Інституту – майбутній офіцер і захисник України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв. Офіцери, курсанти, співробітники Інституту поклали квіти до Стели Пам’яті.

Повік не забудемо подвиги Героїв, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного агресора.

Вічна пам’ять Героям! Вічна їм Слава!

І сьогодні, в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, в межах проекту «Родинна пам’ять про війну», відбувся захід «З Україною в серці: крізь покоління», у якому взяли участь військовослужбовці Інституту.

Це була зустріч з представниками родини кремлівського бранця Валентина ВИГІВСЬКОГО, випускника Київської політехніки, який був захоплений у вересні 2014 року під час візиту до окупованого Криму і нині перебуває в одиночній камері колонії на території Кіровської області Російської Федерації.

Присутніх вразили життєві колізії родини ВИГІВСЬКИХ, кожне наступне покоління роду яких війни втягують у свій вир. На заході були присутні батьки Валентина, чия розповідь про сина, його дитинство та рідкі зустрічі під час ув’язнення усі слухали зі сльозами на очах.

Також були присутні члени їх родини і мати родича – Яна ДАМАНСЬКОГО, загиблого у боях під Іловайськом, правозахисники, колишні кремлівські політв’язні, що вже повернулися додому з РФ і прийшли підтримати родину.

В рамках заходу, працівники музею провели для учасників екскурсію музейним виставковим проектом «Український Схід» – справжніми артефактами та експонатами, зібраними музейниками, військовослужбовцями, родинами загиблих воїнів та журналістами, і розповіли про сучасну війну наших мужніх воїнів-патріотів із підступним агресором.

Любов до Батьківщини, бажання захищати свою країну, громадянські права та інтереси, обізнаність в подіях минулого і сучасності – це складові національної свідомості, без якої неможлива перемога за незалежність та територіальну цілісність Української держави. Тож, боєздатне військо і внутрішня консолідація суспільства, на основі спільних цінностей та поваги до власної держави, забезпечать захист і відновлення територіальної цілісності нашої країни.

Слава Україні!