Сучасний сержант –
командир –
лідер для підлеглих

01 березня 2019 року в Україні відзначається День сержанта. Це професійне свято встановлене з метою підтримання та подальшого розвитку військових традицій, військово-патріотичного виховання, підвищення престижу проходження військової служби.

Сержант – є найближчим до солдата командиром, який безпосередньо відповідає за його виховання, морально-психологічний стан,  військову підготовку та готовність виконання завдань за призначенням.

Сучасні сержанти повинні бути взірцем для підлеглих в усьому: як у навчанні, так і у військовій дисципліні, виконанні своїх військових обов’язків, мати високі лідерські та морально-ділові якості. Адже, сержант – це лідер для курсантів, зразок для підлеглих, опора для командира і, щоб з гідністю виконувати покладені на них завдання, вони повинні відчувати всю важливість свого військового звання і бути безперечним прикладом і лідером для всіх.

Вже другий рік поспіль в Інституті проводиться конкурс серед сержантів, у якому командири змагаються за звання кращого і показують всю свою вправність та майстерність.

Змагання проводились у декілька етапів. Сержанти змагалися на найкраще знання Статутів Збройних Сил України, в одиночній стройовій підготовці демонстрували виконання стройових прийомів і команд, показували рівень фізичної підготовки і, безперечно, бралася до уваги їх успішність у навчанні.

Проведений захід показав, що військове звання «сержант» в нашому Інституті присвоюється дійсно тільки гідним курсантам, і вони не даремно взяли на себе велику відповідальність з виховання і навчання особового складу, та відіграють провідну роль у повсякденній діяльності своїх підлеглих 24 години на добу.

Слід зазначити, що серед сержантів – учасників змагань призове місце здобула єдина дівчина, яка у змаганнях показала високий рівень підготовки,  сміливість та лідерські якості, і на рівних з військовослужбовцями чоловіками виконує обов’язки по формуванню сильного, злагодженого колективу майбутніх захисників України.

Начальник Інституту полковник Олександр Пучков поздоровив  переможців та урочисто нагородив кращих старшин курсів, командирів груп та командирів відділень за підсумками змагання і зазначив, що займати командирські посади – це безцінний досвід, який в подальшому допоможе майбутнім офіцерам Держспецзв’язку у військовій кар’єрі.

Вітаємо наших сержантів-переможців та бажаємо завжди бути гідними командирами-лідерами, взірцем та прикладом для підлеглих!