ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ТРАГЕДІЇ
БАБИНОГО ЯРУ

Сьогодні, у 80-ті роковини від початку масових розстрілів євреїв – мирних мешканців міста Києва та його околиць, здійснених гітлерівцями 29–30 вересня 1941 року у Бабиному Яру, ми вшановуємо пам’ять десятків тисяч невинних жертв нацизму. Ця трагічна дата є символом “Голокосту від куль” і символом нацистської політики знищення людей в Україні.

Напередодні пам’ятної дати курсанти та студенти Інституту долучились до онлайн-заходу «Бабин Яр. 80 років потому», який проводив Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Музею Тарас ГОРОДНЯК розповів про перебіг і масштаби катастрофи в роки нацистської окупації, персональні історії жертв та свідків цього злочину та продемонстрував унікальні артефакти музейної колекції, які стали свідченнями жахіть нацистської расової політики. Дякуємо за важливий виховний захід!

Маховик смерті упродовж 1941-1943 років забрав життя близько 100 тисяч невинних людей – євреїв, військовополонених, ромів, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і партизанів, в’язнів Сирецького концтабору, як дорослих, так і дітей та людей старшого віку. Бабин Яр став найбільшим місцем масових розстрілів на території Європи, а гіркі спогади про цю трагедію назавжди залишаться в історичній пам’яті українського суспільства.

Військовослужбовці та працівники Інституту хвилиною мовчання вшанували пам’ять невинно розстріляних у Бабиному Яру. Представники Інституту поклали квіти до пам’ятника загиблим киянам і військовополоненим, пам’ятника розстріляним дітям.

Ми пам’ятаємо.