ФАХІВЦІ ІНСТИТУТУ
УСПІШНО ПРОЙШЛИ КУРС «МЕРЕЖЕВИЙ ТЕСТ НА ВРАЗЛИВОСТІ ТА ЕТИЧНЕ ХАКЕРСТВО»

В Національному координаційному центрі кібербезпеки у співпраці з CRDF Global в Україні за підтримки Держдепартаменту США було проведено дводенний курс «Мережевий тест на вразливості та етичне хакерство», підготовлений університетом Пердью (США) для фахівців основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки та критичної інфраструктури.

У перший день проходила теоретична частина, під час якої викладачі університету Пердью Джеремі РАСМУСЕН, Майкл МАЛЕН та Барет ДАРНЕЛ презентували основні прийоми планування пентесту, пошуку даних з відкритих джерел, техніку та алгоритми дій після атаки на власні ресурси, а також цифрову криміналістику. Під час другого дня заходу проводилась практична частина – змагання Capture The Flag за трьома напрямами:
– імітація тактики, методів та процедур, необхідних для виявлення діяльності «ворожих агентів» у внутрішній мережі шляхом аналізу перехоплених журналів мережевого трафіку;
– серія завдань, де учасники мають доступ до захищеної оболонки (SSH) комп’ютера, підключеного до кількох внутрішніх мереж. Використовуючи різні техніки тунелювання SSH для проходу в різні підмережі та після отримання необхідного доступу запуск шкідливого програмного коду;
– запуск вразливого коду через SQL-ін’єкцію та отримання віддаленого доступу до оболонки на сервері і передача привілеїв різним користувачам в операційній системі Linux.

Участь у змаганнях взяли команди з Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Кіберполіції, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Команду від Держспецзв’язку представляли науково-педагогічні працівники ІСЗЗІ КПІ ім. Ігоря Сікорського на чолі зі старшим викладачем Спеціальної кафедри №5 Олександром ШАПОВАЛОМ. За підсумками змагання команда посіла почесне ІІІ місце.

Отримані знання та практичні навички будуть впроваджені в освітній процес підготовки курсантів Інституту.
Вітаємо фахівців Інституту з успішним виступом на змаганнях та бажаємо їм подальших успіхів в підготовці висококваліфікованих фахівців з кіберзахисту для сектору безпеки та оборони України.