ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту, які стали символом мужності та відданості Україні. За стійкість і незламність українських захисників назвали «кіборгами».

Цьогоріч 6-та річниця останнього етапу героїчної оборони. Протягом 242 днів, з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери тримали оборону Донецького аеропорту. 13 січня 2015 року внаслідок тривалих інтенсивних танкових і артобстрілів із боку бойовиків обвалилася диспетчерська вежа, а 20 січня 2015 року ворог підірвав термінал летовища – цього дня загинули 49 українських воїнів.

У ці пам’ятні дні, військовослужбовці Інституту взяли участь у церемонії вшанування захисників України, які загинули внаслідок збройної агресії на сході України, у Залі пам’яті захисників України на території Міністерства оборони України.

Відбулась зустріч курсантів Інституту в режимі онлайн-конференції з безпосереднім учасником тих подій. Капелан Християнської служби порятунку Андрій ПОЛУХІН, здійснював служіння в умовах бойових дій в районі Донецького аеропорту в січні 2015 року, надавав нашим воїнам медичну та духовну допомогу, був поранений, відзначений медаллю Міністерства оборони України «За сприяння Збройним Силам України». Він розповів курсантам – майбутнім захисникам України про свій шлях капелана від Майдану до Донецького аеропорту, про бої за аеропорт, про героїзм, відданість, жертовність українських воїнів.

Також, з курсантами Інституту проведено виховну годину про оборону пекельного летовища «ДАП – територія стійкості». Захищаючи Донецький аеропорт, загинуло понад 100 українських військових, близько 440 зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

Вшануємо пам’ять Героїв! Люди встояли – не витримав бетон!

Пам’ятаємо…