26 квітня —
День Чорнобильської трагедії

В цей день 33 роки тому у 1986 році сталася аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша катастрофа в історії ядерної енергетики, яка за своїми масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я людей, їхні соціально-економічні умови життя не має аналогів у світі.

В Інституті вшанували пам’ять жертв Чорнобильської трагедії та віддаючи шану постраждалим і учасникам ліквідації наслідків катастрофи провели низку заходів.

На урочистому зібранні перший заступник начальника Інституту полковник Олександр Васильєв звернувся до особового складу з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи, висловив свою повагу і слова вдячності ліквідаторам аварії – людям, які стали на шляху ядерної стихії, а також вручив співробітникам Інституту, які брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії листівки за підписом Голови Держспецзв’язку зі словами глибокої вдячності за їх безцінний подвиг від імені всіх співробітників Служби.

Курсанти та студенти Інституту відвідали Національний музей “Чорнобиль”, колекція якого повідомляє про масштаби цієї найбільш важкої радіоекологічної катастрофи ХХ століття через долі тисяч людей – її учасників, свідків і жертв.

Під час екскурсії музеєм хлопці та дівчата дізналися про чорний квітневий день, коли стався вибух, причини аварії та дії робітників станції в цей день, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, які ризикуючи життям першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи, про негативний вплив на здоров’я людей та переглянули документальний фільм про трагедію.

Вразив молодь візуальний показ в 3-D форматі співробітниками музею процесу роботи ЧАЕС, моменту аварії та руйнування АЕС, а також встановлення захисного покриття.

Також, з курсантами Інституту проведено виховну годину про аварію на Чорнобильській АЕС.
Розширення знання молоді про Чорнобильську трагедію, вшанування ліквідаторів страшних наслідків аварії і світлої пам’яті загиблих героїв, які врятували українську землю і увесь світ від поширення радіаційної загрози є складовою виховання у молодого покоління почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України.

Чорнобильська аварія стала уроком не лише для України, а й для всього людства, за який заплачено дорогою ціною. Пам’ять про трагедію і наша повага всім тим, хто в екстремальних умовах доклав титанічних зусиль для приборкання “мирного атому” є малою часткою шани їхньому героїзму та вдячності!