ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГ «СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКОГО ВОЇНА»

   13 грудня 2018 року в Інституті відбулась презентація спільного проекту Українського культурного фонду та Національного центру реабілітації учасників АТО та бойових дій – «Сучасна бібліотека українського воїна».

  Захід відкрили Голова правління Національного центру реабілітації учасників АТО та бойових дій – Ігор Подолін та науковий керівник проекту, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченко НАН України, лауреат Державної премії України (2017) Сергій Гальченко, які розповіли про діяльність та проекти Українського культурного фонду та Національного центру, а також презентували особовому складу Інституту патріотичну літературу.

   Серія «Сучасна бібліотека українського воїна» розпочинається книжкою творів Тараса Шевченка «Свою Україну любіть…». Другою книжкою є збірка високопатріотичних та ліричних творів видатного українського поета із Донеччини Володимира Сосюри «Всім серцем любіть Україну свою…». Як козак 3-го гайдамацького полку війська УНР він у 1918-1919 роках із зброєю в руках воював проти російського агресора і друкував свої вірші. 1924-1960 рр. – В. Сосюра пише твори, які офіційна влада не дозволяє друкувати, тож вони поширюються в рукописних примірниках (поеми «Махно», «Мазепа» та ін.), створює своєрідний гімн України «Любіть Україну» та найпалкіше відстоює державність української мови.

   Враховуючи інтереси сучасних захисників України до гумору, в даній серії надруковані книги вибраних творів Степана Руданського («Співомовки»), Остапа Вишні («Зенітка») та збірка шедеврів народного гумору «Зброєю сміху».

   Актуальність серії «Сучасна бібліотека українського воїна» зумовлена, насамперед, гострою проблемою захисту Незалежності української Держави, а також необхідністю представлення читачеві-воїну як зразків високопатріотичної літератури, так і шедеврів українського гумору, які б піднімали бойовий дух захисників Вітчизни.

   Сергій Гальченко – український літературознавець, архівіст, музейний діяч, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації музеїв, кандидат філологічних наук (1987), заслужений працівник культури України (2001), автор монографій, численних статей та наукових видань, відомий у світі шевченкознавець розповів про друк «Кобзаря» у роки Другої Світової війни, про необхідність підтримки морального духу військовослужбовців такими вкрай важливими проектами.

   Присутні почули невідомі історії з життя української письменницької еліти: Тараса Шевченка, Остапа Вишні тощо, розповіді про архівні мандрівки, які сягали як  далекого Заполяр’я, де вченому пощастило відзнайти рукописи Остапа Вишні та інших репресованих українських письменників, так і Сполучених Штатів Америки, Канади, звідки він привіз унікальні рукописи, документи українських письменників і діячів науки та мистецтва.

   Такі заходи військово-патріотичного виховання сприяють формуванню у майбутніх офіцерів національної свідомості, вірності бойовим та національно-історичним традиціям, відданості українському народові, морально-духовної готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету та територіальної цілісності.

   Щиро дякуємо за змістовний захід, і за безцінний подарунок – книги, які не залишать байдужими своїх читачів!