ДЕНЬ КІБЕРБЕЗПЕКИ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Цими днями відбувся День Кібербезпеки в закладах вищої освіти – щорічна подія, яку організовує Торгово-промислова палата України спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України і Київським коледжем зв’язку в рамках проведення місяця кібербезпеки.

У заході взяли участь представники Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Національної академії Служби безпеки України, Національного торговельно-економічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, Київського коледжу зв’язку тощо, загалом понад 50 закладів освіти України.

Під час кібермарафону з керівниками закладів освіти «Кращі практики з кібербезпеки в провідних закладах вищої освіти України» виступив заступник начальника Інституту (з навчальної роботи) Ігор ГИРЕНКО. Він ознайомив учасників з передовими методиками підготовки фахівців з кібербезпеки в Інституті, потужною матеріально-технічною базою, а також розповів про участь Інституту в командних навчаннях на базі Кіберцентру UA30, залучення курсантів та науково-педагогічних працівників до виконання завдань у складі команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події, активну участь курсантів у хакатонах, конкурсах та олімпіадах з кібербезпеки. Ігор ГИРЕНКО наголосив також на велиій зацікавленості шкіл до започаткованої Інститутом соціальної ініціативи «Кібергігієна в школах України», яка на сьогодні охопила вже близько 150 шкіл та ліцеїв, а відкриті уроки з кібербезпеки відвідали понад 12 тисяч учнів.

Підготовку фахівців з кібербезпеки в Інституті спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського, зокрема, соціальну ініціативу Інституту «Кібергігієна в школах України», її поширеність серед молоді високо оцінили учасники та спікери Дня кібербезпеки в закладах вищої освіти.