НОВІТНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ – В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

В Інституті створено навчальну лабораторію технологій мобільного зв’язку на базі сучасного обладнання стандарту стільникового зв’язку LTE/4G у складі двох базових станцій з реалізацією технології просторового мультиплексування MIMO 2×2. Для унеможливлення випромінювання в ефір використовуються атенюатори.

Вищезазначений комплект обладнання робить можливим створення в Інституті повноцінного автономного фрагменту стільникової мережі, що забезпечує умови для емуляції та моделювання процесів функціонування таких мереж у різноманітних режимах роботи.

Навчальна лабораторія дозволить курсантам отримувати знання з принципів побудови стільникових мереж та їхньої архітектури. Вивчення призначення, характеристик і процедур налаштування основного обладнання стільникових мереж покоління 4G здійснюється на реальних зразках базових станцій. Використовуючи спеціалізоване програмне забезпечення, курсанти зможуть здійснювати моніторинг основних параметрів і налаштувань компонентів мережі. Курсанти мають змогу отримувати стійкі практичні навички за різних сценаріїв функціонування телекомунікаційної мережі, в тому числі – визначення несправностей, вимірювання радіотехнічних параметрів, переналаштування обладнання з метою оптимізації мережі тощо.