УКРАЇНСЬКІ В’ЯЗНІ НАЦИЗМУ

Відповідно до плану виховної роботи, курсанти та студенти Інституту долучились до заходу «Українські в’язні нацизму», який організував  Національний музей історії України у Другій світовій війні. Захід був присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів, який відзначаємо щороку 11 квітня.

Скільки наших співвітчизників пройшли через нацистські табори, що допомагало в’язням вижити в тому пеклі, як нацисти замітали сліди й чи зазнали заслуженого покарання – про це розповів молоді завідувач відділу науково-просвітницької роботи Музею Дмитро ГАЙНЕТДІНОВ.

Унікальні музейні артефакти, спогади свідків нацистських таборів – Бухенвальду, Аушвіцу, Майданека та місць масового ув’язнення людей, що існували в Україні за часів нацистської окупації, ще раз нагадали нам про злочини нацизму проти людства. Ми віддаємо глибоку шану загиблим у таборах смерті і тим, хто вижив і вистояв у тих страшних випробуваннях.

Дякуємо за важливий освітній проєкт, за збереження національної пам’яті.