22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Щороку 22 січня, ми відзначаємо День Соборності України – одну з найважливіших історичних дат нашої Держави.  Саме 22 січня у 1918 році IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки, а 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Курсанти Інституту разом з КПІшниками взялися за руки в Віртуальний ланцюг єдності університетів України до Дня Соборності.

З метою поглиблення знань про історичне минуле українського народу, відповідно до плану заходів виховної роботи, з курсантами Інституту проведено виховну годину, яка відбулась в режимі онлайн-конференції.

Відбулась зустріч курсантів з Ярославом КОРЕТЧУКОМ, істориком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери. Під час зустрічі було розкрито та обговорено передумови об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, особливості їх Збройних сил, вплив Акту Злуки на подальші політичні та державотворчі процеси в Україні.

Також, в цей день курсанти Інституту поспілкувались з письменником і перекладачем Остапом УКРАЇНЦЕМ, автором романів, оповідань, більше десятка перекладів творів для дітей і дорослих. Остап – автор творів у жанрі історичної прози і фентезі та для написання своїх романів досліджував період історії України з кінця ХІХ початку ХХ сторіччя.

Дякуємо спікерам за змістовні, інформативні зустрічі та захоплюючу дискусію!

День Соборності України – свято, яке символізує єдність земель України, сили й духу українського народу. Національна єдність є обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії, і сьогодні, захист територіальної цілісності України є продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність. Вічна шана і пам’ять героям, які віддали своє життя у боротьбі за мирне майбутнє України!

З Днем Соборності України!