14 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Сьогодні в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України від 10.11.2006 року № 945/2006. Саме в цей день, 14 грудня 1986 року, на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Ліквідували наслідки Чорнобильської катастрофи найрізноманітніші за професією люди, які відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії. Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах.

Низько вклоняємось ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, тим, хто зупинив стихію некерованої ядерної реакції і подарував майбутнє всьому людству. Їхній подвиг назавжди залишиться в історії та живе в пам’яті кожного українця.

Щиро бажаємо усім міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди!

З нагоди пам’ятної дати, співробітники Інституту – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Сергій БУР’ЯН, Лев САКОВИЧ, Олексій СТАХЕЄВ були нагороджені грамотами від начальника Інституту полковника Олександра ПУЧКОВА. З курсантами Інституту проведено виховну годину щодо аварії на Чорнобильській АЕС, рівня завданої екологічної і економічної шкоди та заходів по ліквідації наслідків радіаційної катастрофи.

Наш обов’язок пам’ятати та вшановувати ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Схиляємо голови перед їх мужністю, почуттям обов’язку та відданістю Батьківщині. Вічна пам’ять загиблим, вічна шана героям-ліквідаторам!