15–16 листопада 2018 року в Інституті спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” відбулася науково-практична конференція “Сучасні інформаційні технології та кібербезпека” (СІТК – 2018).
У роботі конференції взяли участь фахівці у сфері захисту державних інформаційно-телекомунікаційних систем, криптографічного та технічного захисту інформації, кібербезпеки – представники Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та її регіональних підрозділів, Національної академії наук України, НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського та інших закладів вищої освіти, науковці та дослідники, у коло наукових інтересів яких входять означені питання.
У вітальному слові учасникам конференції начальник Інституту полковник Олександр Пучков наголосив, що конференція відбувається у 120-річчя заснування Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – потужного навчально-наукового та методологічного центру вітчизняної науки, до складу якого входить і ІСЗЗІ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Визначально, що науково-дослідна робота курсантів, студентів, аспірантів, молодих вчених, науково-педагогічних працівників та випускників Інституту, демонструє кращі практики конструктивної взаємодії, співробітництва й реалізації партнерських відносин закладів вищої освіти, наукових установ та окреслює нові перспективи розвитку технічних рішень і технологій у галузі спеціального зв’язку, захисту інформації та кібербезпеки в Україні.
На пленарному засіданні учасники конференції з зацікавленням заслухали змістовні доповіді провідних фахівців Держспецзв’язку та керівників випускаючих кафедр Інституту, які очолюють провідні наукові школи Інституту.
Плідною та інформативною була також робота п’яти секцій конференції, де, зокрема, обговорювались питання аналізу і узагальнення нових теоретичних і практичних результатів у сферах криптографічного та технічного захисту інформації, кібербезпеки та кіберзахисту, телекомунікацій, комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Під час заходу учасники конференції також розглянули проблеми у сфері інформаційної безпеки, зокрема, забезпечення функціювання та захисту державних інформаційних ресурсів в комп’ютерних, інформаційно-телекомунікаційних та інформаційно-управляючих системах і мережах.
Конструктивним стало й обговорення перспектив підготовки фахівців з відповідних спеціальностей у закладах вищої освіти та забезпечення потреб галузі у висококваліфікованих фахівцях.
За результатами конференції узагальнено висновки, рекомендації та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані у наукових розробках та практичній діяльності.
Учасники конференції відзначили її високий науковий та методологічний рівень, практичне спрямування розробок науковців, активну участь курсантів та студентів у прикладних розробках галузі.
Щиро бажаємо учасникам конференції подальшої плідної роботи та нових вагомих здобутків, здатних зміцнювати і розбудовувати нашу Державу!