Мандри скарбницями художніх багатств Києва PDF

Колекція унікальних пам'яток мистецтва, найвизначніша збірка закордонного мистецтва в Україні, з якою ознайомились на екскурсії у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, справила велике враження на особовий склад Інституту.

Молоде покоління вразило істинне служіння своєму народові і суспільству, що демонструє приклад життя та діяльності видатних постатей Варвари та Богдана Ханенків, які  протягом кількох десятиліть формували своє безцінне зібрання мистецтва та старожитностей і передали в дар громаді міста колекцію мистецтва, згодом – увесь маєток та книгозбірню, а також великий прибутковий будинок по сусідству – для створення та підтримки існування в Києві музею світового мистецтва. Музей  є найбільшою скарбницею світового мистецтва в Україні, а унікальні зібрання та окремі пам'ятки забезпечили йому визнання далеко за межами країни.

 Візит до Музею-майстерні Івана Петровича Кавалерідзе – видатного українського скульптора, кінорежисера і драматурга, народного артиста України Кавалерідзе познайомив курсантів та студентів з проектами пам’ятників, станкових скульптур, в яких скульптор звертається до образу Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Льва Толстого, Федора Шаляпіна, Амвросія Бучми, Лесі Українки, Миколи Амосова та інших видатних особистостей, мініатюрними моделями до  пам’ятників княгині Ользі, Кирилу і Мефодію, Ярославу Мудрому, Тарасу Шевченку, а також з матеріалами, які висвітлюють життєвий та творчий шлях І. Кавалерідзе.

Під час екскурсії директор музею провів учасникам оглядову екскурсію меморіальною кімнатою митця, де експонуються меблі та особисті речі скульптора.

          Величезна подяка за незабутні враження!

Вівторок, 03 липня 2018