Свято вишиванки об’єднує українців PDF

 

17 травня 2018 року курсанти та студенти Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» разом із керівництвом, викладачами та працівниками підтримали свято і прийшли у вишитих сорочках.

В цей день у закладі панувала святкова національно-патріотична атмосфера: білі і чорні, червоні і голубі кольори на українських вишиванках милували зір кожного.

Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Це не просто красиве свято! 

Вишиванка – вічна і актуальна окраса будь-якого вбрання. Це не просто святковий одяг, це – демонстрація українського духу, вірності національним традиціям та готовності служити на благо рідної вітчизни.

Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих стріл. Вважалося, що сорочка , яка прилягає до тіла, є провідником прихованої у людини магічної сили, і водночас – це й оберіг.

От і сьогодні, уже в 21 столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною і підсилюється сучасними формами одягу, новими узорами, взятими людьми все з тої живої Землі-матінки, з рідної природи.

Як радісно усвідомлювати, що сьогодні оновлюються і оживають джерела народної творчості та народні традиції. І чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим.

Вітаємо з Днем Вишиванки! Нехай життя буде таким же яскравим та різнобарвним, як візерунок на вишиванці!

 

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я – українець і пишаюсь цим!

Четвер, 17 травня 2018