Культурно-виховні та просвітницькі заходи в Інституті PDF

Не навчанням єдиним…

Насичене культурне життя столиці України не залишить байдужим нікого.

У квітні 2018 року, згідно з планом виховної та соціально-психологічної роботи, курсанти та студенти Інституту взяли участь у низці культурно-виховних та просвітницьких заходів.

Серед яскравих вражень, що залишаться у пам’яті надовго, оглядини виставки «Симетрія обертання» Наталії Янішевської, на якій автор представила своє бачення української писанки як сучасного естетичного об’єкту.

Побували також у галереї «Білий Світ» на виставці картин Наталії Корф-Іванюк «День третій» – про створення квітів, яке, згідно Старому Заповіту, відбулося на третій день від початку існування Всесвіту. На роботах художниці розквітають абстрактні образи рослин. Вони зачаровують яскравими кольоровими плямами, гармонійною композицією та сміливими лініями. Враження відвідувачів неоднозначні, але яскраві.

У галереї Євгенії Гапчинської зарядились гарним настроєм та теплом від творів художниці, а також отримали величезне естетичне задоволення.

На пізнавальних та цікавих екскурсіях до Національного музею Тараса Шевченка, Національного науково-природничого музею НАН України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України та Музею культурної спадщини ознайомились із експозиціями цих унікальних закладів. Усім сподобалось.

12 квітня, у Всесвітній день авіації і космонавтики, Міжнародний день польоту людини в космос та День працівників ракетно-космічної галузі України, студенти Інституту взяли участь у роботі Круглого столу, присвяченого 57-й річниці польоту першого космонавта Землі в космос та
50-річчю трагічної загибелі Юрія Гагаріна і льотчика-випробувача Володимира Сєрьогіна. Захід проходив у Державному політехнічному музеї при КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Більш глибокому осмисленню обраної спеціальності сприяло проведення практичних занять у смт Миропіль. Саме там курсанти побували у Музеї-кімнаті бойової слави 10-го територіального вузла урядового зв’язку Держспецзв’язку, в експозиції якої відображено бойовий шлях ТВУЗа від його заснування до сьогодення. Саме там курсанти дізналися про героїчні приклади виконання службових завдань, головними з яких є – стояти на захисті недоторканості, суверенітету та територіальної цілісності держави.

Особливою гордістю за свою альма-матер перейнялися курсанти та студенти Інституту, відвідавши протягом місяця експозицію відділу авіації та космонавтики Державного політехнічного музею при КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також Державного музею авіації України, – найбільшого в Україні музею технічного профілю, що знаходиться поблизу аеропорту «Жуляни».

Незабутнє враження на курсантів справило відвідування виставки «Місто милосердя. Лікарня Мечникова», створеної в рамках музейного проекту «Український Схід», розгорнутої у приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Виставка присвячена роботі лікарів Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова, які протягом чотирьох років війни на сході України врятували життя понад 2500 поранених українських воїнів, провівши тисячі хірургічних операцій та реабілітаційних заходів, урятувавши життя 99% українських військовослужбовців, доправлених із фронту. Ця лікарня стала форпостом між війною і миром та своєрідним брендом у медичній галузі України.

Майбутні офіцери побували у символічній операційній, почули історії про найкращих медиків та врятованих ними військовослужбовців. Слід зазначити, що усі матеріали виставки є автентичними – науковці музею двічі виїжджали у відрядження до Дніпра і, натхнені щоденним подвигом цього колективу, підготували чудову виставку-розповідь.

Безліч позитиву отримали курсанти та студенти Інституту під час Великодніх свят, милуючись чудовими декоративними писанками та великодніми кроликами на Софіївській площі.

А наприкінці місяця милувалися чудовими композиціями з сотен тисяч тюльпанів на Співочому полі.

Замість резюме: наше життя багатогранне, навчання в Інституті є надважливим, але ознайомлення з культурним життям, історичною спадщиною та сучасними витворами мистецтва робить його яскравішим, наповнює новими враженнями, емоціями, позитивом.

Четвер, 03 травня 2018